مقالات

۶ راهکار برای به دست آوردن و افزایش انگیزه در کسب و کار کوچک‌تان

یکی از بزرگترین آسیب‌هایی که صاحبان مشاغل خانگی را تهدید می‌کند، بی‌انگیزگی است که می‌توان کسب و کار را به شکست و نابودی بکشاند.

بنابراین انگیزه داشتن و با انگیزه ماندن عاملی کلیدی در رسیدن به موفقیت است. خواه در تلاش برای رسیدن به اهداف کسب و کار باشید، سرمایه‌گذاری جدیدی را شروع کرده باشید و یا مشغول امور روزمره کسب و کار خود باشید.

بی‌انگیزگی می‌تواند به اعتماد به نفس و توانایی شما برای رسیدن به موفقیت آسیب برساند. انگیزه بیش‌تر، نیرو محرکه شما برای حرکت رو به جلوست و دستیابی به اهداف بلندپروازانه را آسان‌تر می‌کند. در حقیقیت انگیزه بالاتر هم تراز موفقیت بیش‌تر در کسب و کار است.

راهکارهای زیر را دنبال کنید تا بتوانید با انگیزه بالا تمامی موانع پیش‌روی خود را بردارید و به همه اهداف خود برسید.

هدف‌دار باشید.

هدف گذاری
هدف گذاری

اگرچه ممکن است عدم انگیزه ارتباطی به اهداف نداشته باشد اما داشتن هدف می‌تواند به انگیزه بالا منجر شود. هدف‌گذاری به روش SMART یک راه ایده آل برای تعیین اهداف است که می‌تواند به آشکار شدن اهمیت اهداف و ایجاد یک برنامه عملیاتی یا اکشن پلن برای دستیابی به آن‌ها کمک کند. اگر بتوانید اهداف بلندمدت خود را به اهداف و گام‌های کوتاه مدت هفتگی و یا حتی روزانه تبدیل کنید، هرگونه پیشرفت روزانه‌ای می‌تواند به افزایش انگیزه شما کمک کند.

خاطرات موفقیت را زنده نگه دارید.

موفقیت
موفقیت

آیا اتفاقات مهمی که باعث شده‌اند احساس موفقیت کنید و یا نقطه عطف زندگی‌تان شده‌اند را به یاد‌ می‌آورید؟. اندکی زمان بگذارید و به مسیری که شما را به موفقیت رساند، تلاش‌هایی که کردید و طعم پیروزی‌ای که چشیدید فکر کنید. زنده کردن خاطرات موفقیت از طریق ایجاد انگیزه می‌تواند به شما در عبور از موانع کمک کند.

آدم‌های الهام بخش زندگی‌تان را پیدا کنید.

الهام بخش
الهام بخش

همیشه آدم‌هایی هستند که پیش از شما مسیر پیش ‌رویتان را پیموده‌اند. با چالش‌های زیادی مواجه شده و به موفقیت رسیده‌اند. زمانی را به مطالعه زندگی این افراد اختصاص دهید تا عزم و اراده آن‌ها برای غلبه بر چالش‌های پیش رویشان، انگیزه راه شما باشد. با این کار نه تنها انگیزه خواهید گرفت بلکه چگونگی غلبه افراد موفق بر چالش‌ها، منبع ایده‌های خلاقانه‌ برای عبور از موانع پیش‌رویتان خواهد شد.

راه‌های جدید را امتحان کنید.

هر چه در مسیر کسب و کارتان به جلو بروید کارها تکراری‌تر خواهند شد. تکراری که خستگی و کسالت را به بار خواهد آورد و در نهایت انگیزه‌تان را برای ادامه از بین خواهد برد. اگر تکرار شدن‌های روزمره، عطش شما را برای حرکت و کسب موفقیت سرد کرده است، زمان آن است که اوضاع را به نفع خود تغییر دهید. شیوه، زمان و چگونگی انجام کار خود را تغییر دهید و یا حتی نگاه‌تان به کسب و کار را تغییر دهید. شیوه‌های معمول انجام کار را زیر سوال ببرید تا بتوانید به آرامش برسید و انگیزه از بین رفته خود را زنده کنید.

یک همراه مسئولیت پذیر پیدا کنید.

همراه
همراه

داشتن یک همراه، کسی که تشویق و حمایت‌تان کند و شما را به چالش بکشد، راه موثری برای با انگیزه ماندن شماست. وقتی که برای انجام کاری به دیگران تعهد می‌دهید، دیگر تنها نخواهید بود و کلنجارهای درونی (و البته مخرب) جای خود را به گفتگوهای دوستانه و موثر با دیگران خواهد داد. زمانی که احساس کنید کسی روی شما حساب باز کرده است، انگیزه‌تان برای تلاش چندین برابر خواهد شد تا مبادا نزدیکان‌تان را ناامید کنید.

روان سازی کنید.

در نهایت، اگرچه اکثر راهکارهای این مقاله به عوامل بیرونی وابسته‌اند اما انگیزش مفهومی است درونی. بهترین راه برای انگیزه گرفتن این است که بدانید چه چیزی روح و روان شما را متحول می‌کند. مثبت بیندیشید، برای موفقیت‌ها جشن بگیرید، با شریک‌تان قدم بزنید و آینده موفق را خیال‌بافی کنید. هر آن‌چه باعث شد تهییج شوید و برای برداشتن قدم‌های بیش‌تر انگیزه پیدا کنید، راز انگیزش و کلید عبور از موانع پیش روی شماست.

پیشنهاد می‌کنم مقاله “بی انگیزگی در کسب و کار خانگی، دلایل و راه حل‌ها” را هم مطالعه کنید. راهکارهای انگیزشی موثری در این مقاله پیشنهاد شده است.

جمع‌بندی

اگر هیچ کدام از ایده‌های بالا در انگیزه دادن به شما موفق نبود، زمانی را صرف جستجو و یافتن کلید‌های انگیزش خود کنید. هر کسی به نحوی انگیزه پیدا می‌کند. فقط باید اندکی زمان بگذارید و با آزمون و خطا راه خود به سوی انگیزش را بیابید.

منبع
thebalancesmb

جواد تلگردی

به نام خدا جواد تلگردی هستم. شدیدا به دنیای کسب‌وکار و اینترنت علاقه دارم. این علاقه باعث شد توی دانشگاه رشته‌ی مدیریت بازاریابی بخونم و همیشه به دنبال کسب مهارت‌ در حوزه اینترنت و دنیای دیجیتال باشم. چه ترکیب فوق‌العاده‌ای. پس مدرسه کسب و کار اینترنتی رو راه‌اندازی کردم تا به آرزوم برسم و همسفر آرزوهاتون باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا